.

X Dolnośląska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

9 maja 2013r. odbyła się X Dolnośląska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych  na Stadionie Olimpijskim. Przyjechali niepełnosprawni z Dolnego Śląska. Na  początku było przywitanie, zapalenie znicza, polski hymn. Całą imprezę zorganizował WTZ „Muminki”. W pierwszym biegu  wystąpiła Natalia, biegła na 400m. Była dzielna, kibicowaliśmy jej. Mama była  z niej dumna. Na mecie wpadła objęcia mamy i Basi. Później był rzuty kulą. Wystąpili: Beata, Agata, Robert, Bruno, Adam, Basia i Kamil. Najlepsze wyniki mieli Adam, który dostał złoty medal i Beata – srebrny. Wojtek skakał w dal,  Ilona wystartowała na dystansie 60 m kobiet. Poszło jej super, zajęła pierwsze miejsce. Później był bieg na 60 mężczyzn. Reprezentowali Warsztat Mateusz i Marcin, w finale wystartował Mateusz i zajął 4. miejsce. Ostatnia konkurencja to była sztafeta. Pierwszy ruszył Kamil, drugi Bartek, zmienił go Marcin a na końcu pobiegł Mateusz. Była ostra rywalizacja. Udało się wywalczyć 2. miejsce w sztafecie. Po raz kolejny imprezę prowadził Pan z wrocławskiego radia, dostał za pomoc Medal Wdzięczności Fundacji im Brata Alberta. Na  koniec był bieg integracyjny i,  jak co roku, wszyscy chętni włączyli się do tego biegu. Fajnie się bawiliśmy na olimpiadzie, pogoda nam dopisała.