.
                                      
           Członkowie Ruchu Światło-Życie z naszej diecezji postanowili włączyć się w akcję „Podaruj kurczaka” Gromadzą środki na zakup kurczaków dla Kenii, a dokładniej kurek niosek, które zaopatrują w jajka dzieci z Gakaromone, czyli slumsów na terenie parafii w Mitungu w Kenii. Jajka uzupełniają dietę dzieci, a pozostałe są sprzedawane. Zysk pozwala utrzymać kurnik i kurczaki; część środków przeznaczana jest także na miejscowy ośrodek pomocy niemowlętom. „Kurczakowa akcja” wpisuje się w wielkopostne praktyki: modlitwę, post i jałmużnę.

Nasza warsztatowa społeczność także z zaangażowaniem włączyła się w tę akcję.
Uzbieraliśmy trochę pieniędzy dla dzieci z Kenii w Afryce. Można będzie kupić za nie dwie kury. A kury, jak wiadomo, znoszą jajka…

                   

  AKCJE CHARYTATYWNE

Nasza akcja „ Nakrętka” trwa. Odwieźliśmy kolejne worki z nakrętkami i nie ustajemy w ich zbieraniu. W ten sposób wspieramy budowę kliniki onkologii i hematologii dziecięcej przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Gramy też w internetową grę „Clinicity” , gdzie robi się różne zadania – zbieranie jabłek, grabienie, kopanie, malowanie a sponsorzy wpłacają za to pieniądze na budowę szpitala. Dobrze jest pomagać!