21. października dzień rozpoczął się dla nas wczesnym rankiem. W pełnym składzie – pięcioro reprezentujących nasz Warsztat uczestników, kibice oraz terapeuci – ruszyliśmy w drogę. Daleką. Po przygodę, głodni wrażeń. Pełni sił i  w dobrych nastrojach. Nim się spostrzegliśmy, już witał nas Chrzanów a wraz z nim gospodarze IX Ogólnopolskiego Mityngu Pływackiego Osób Niepełnosprawnych im. Krzysztofa Brzęczka: Warsztat Terapii Zajęciowej i Świetlica Terapeutyczna w Chrzanowie.

Krótkie przygotowania w szatni i rozgrzewka w basenie wystarczyły, by grupa była gotowa rozpocząć zmagania z zawodnikami reprezentującymi inne, licznie przybyłe ośrodki. Towarzyszyła im zacięta rywalizacja, odbywająca się jednak w duchu „fair play”. Dobrej zabawie sprzyjała przyjazna atmosfera, o którą zadbali organizatorzy oraz sami startujący w mityngu, jak również kibice, którzy nieprzerwanie, z ogromnym zaangażowaniem dopingowali zawodników.

Trud i walka podjęte przez naszych zawodników były godne podziwu, tym bardziej, że konkurencja była duża. Start w zawodach cieszył, ale czym byłby, gdyby nie możliwość zajęcia miejsca na podium. Udało się to Agacie Krauze oraz Beacie Teichert , które zdobyły srebrne medale w swoich konkurencjach.

Uroczyste wręczenie medali, dyplomów oraz nagród było jednym z najprzyjemniejszych momentów tego spotkania. Wręczał  je m. in. prezes Fundacji im. Brata Alberta ks. Tadeusz Isakowicz- Zaleski. Towarzyszyły temu gratulacje oraz pamiątkowe zdjęcia.

Słowa Barbary Wesołowskiej będą chyba najlepszym podsumowaniem tego dnia: „Wracam zmęczona, ale szczęśliwa”.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny mityng…

Monika - fizjoterapeuta

21 października odbył się IX Ogólnopolski Miting  Pływacki Osób Niepełnosprawnych w Chrzanowie. Brali w niej udział uczestnicy  placówek Fundacji im. Brata Alberta i innych ośrodków dla niepełnosprawnych. Warsztat reprezentowali Bruno, Agata, Basia i Ilona. Przed  olimpiadą ćwiczyli z Moniką i Piotrem. Wszyscy  płynęli  żabką  na  różnych  dystansach, tylko Bruno stylem grzbietowym. Agata  i Beata zajęły drugie miejsca. Uczestnicy dostali medale, dyplomy i nagrody. Adam robił zdjęcia, potem poszliśmy na żurek i herbatę a później wróciliśmy do domu.

Mateusz -  uczestnik WTZ "Wspólnota"