.    W sobotę 02.07.2011r. był Dzień Otwartych Drzwi na ul. Smoczej 4 - w naszym Warsztacie. W piątek zrobiliśmy  porządki, bo mieli przyjść goście i przygotowaliśmy konkursy.
    Bawiliśmy  się wspólnie w jeżdżenie tramwajem Smocza Plus po Warsztacie, po rożnych pracowniach. Najpierw dostaliśmy bilety, na których były napisane przystanki - Rondo Wiedzy, Pętla Foto, ul. Ceramiczna, Plac Sportowy, ul. Rękodzielnicza i Plastyczna. Na tych  przystankach robiliśmy zadania - rzucanie w kręgle,  przysiady, wylepianie  brata Alberta z różnych gałązek, trawy i guzików. Na ul. Plastycznej malowaliśmy tramwaj a na Ceramicznej lepiliśmy z gliny słonie i korale. Najtrudniej było na Rondzie Wiedzy z pytaniami o Warsztat, Fundację i brata Alberta. W nagrodę  terapeuci dziurkowali bilety a na koniec można było sobie wybrać zdjęcie osoby, którą  chce się  zabrać na Euro2012. Te  zdjęcia przyklejaliśmy do naszego wspólnego tramwaju. Wyszła  nam  fajna praca.
    Była też  loteria, którą prowadziła Monika. Przebijało się tam balony, losowało numer nagrody.
Paulina wygrała zegar a Baśka główną nagrodę - torbę. Bardzo się ucieszyła, bo wybierała się akurat w podróż. Magda sprzedawała warsztatowe prace na kiermaszu – torby, ceramikę, aniołki. Oczywiście było też dobre jedzonko - grillowane przez Piotra kiełbaski, mięso, ciasto i sałatka. Przyszli rodzice, opiekunowie, ludzie z dzielnicy Strachocin. Mimo deszczowej pogody, impreza się udała, dobrze się bawiliśmy.

                                           Mateusz i Paulina

     


   


    


    


     
 
 


           ŚWIĘTO PATRONA