Niepokalanów

24 -25 maja 2010r. wyjechaliśmy na pielgrzymkę Fundacji im. Brata Alberta. Pojechaliśmy autokarem  najpierw do Nieborowa zwiedzić pałac i park oraz stadninę koni.  Bardzo podobały mi się żywopłoty, obrazy, malowidła  na suficie. Podobały mi się również konie. Robiliśmy zdjęcia i udaliśmy się do autokaru, aby  pojechać  do domu pielgrzyma w Niepokalanowie. Potem  były rozdzielane pokoje.  Następnego dnia zwiedziliśmy muzeum Maksymiliana Marii Kolbego, muzeum straży  pożarnej  oraz muzeum  papieskie. W każdym  muzeum podobało mi  się  wszystko. Najbardziej podobały mi się  samochody papieskie. Było wiele atrakcji.  Potem poszliśmy do kościoła na mszę,  na której śpiewał  chórek  dziecięcy  pod  dyrekcją  opiekunki  dyrygentki. Potem poszliśmy do pokoi  i za chwilę udaliśmy się na przedstawienie Misterium Męki  Pańskiej w sali pod  ołtarzem. Przedstawienie było rewelacyjnie ciekawe. Po przedstawieniu udaliśmy się do  kościoła na  nabożeństwo majowe  a potem  z bagażami  szykowaliśmy się  do odjazdu do Wrocławia. Większa część pojechała autokarem a mniejsza część pojechała busem  z kierownikiem. W domu byliśmy dość późno.

Mariusz – uczestnik WTZ „Wspólnota”