Dnia 08.06.2011r. o godz.8:40 wyruszyliśmy do Parku Żernickiego, by wziąć udział w Dniu Sportu – „Przygoda z mundurem”, zorganizowanym przez Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej oraz Jednostkę Wojskową z Leśnicy. W skład reprezentacji Warsztatu Terapii Zajęciowej „Wspólnota” weszli: Paulina Dunajewska, Barbara Jeż, Bruno Klusik, Mateusz Pilecki, Jan Śmiałek, Ilona Wachowska, Magdalena Zielińska.
Impreza rozpoczęła się o godz. 9:30. Reprezentacje poszczególnych ośrodków startowały kolejno po sobie. Zadaniem wszystkich drużyn było dotrzeć na każdy z 8 punktów zlokalizowanych w różnych częściach parku. Tam do wykonania były zadania przygotowane przez żołnierzy. Uczestnicy Dnia Sportu mogli nauczyć się obsługiwać telefon polowy i radiostację, poznać zasady obowiązujące przy prowadzeniu musztry wojskowej, doświadczyć przejażdżki terenowym samochodem wojskowym, spróbować swoich sił przy przeciąganiu liny oraz poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i na przygotowanym fantomie praktycznie wykorzystać zdobytą wiedzę. Ostatnim etapem biegu był punkt plastyczny, gdzie wspólnie każda drużyna mogła wyrazić się artystycznie, malując to, co najbardziej się jej podobało.
Po zakończeniu zmagań na poszczególnych punktach wszyscy zostali zaproszenia na wspólny poczęstunek. W trakcie uroczystego zakończenia Dnia Sportu wszystkim uczestnikom biorącym udział w imprezie wręczono upominki.

Monika - fizjoterapeuta