.   
   
   

Pielgrzymka 2013

    Odbyła się w Górce Klasztornej 22 maja 2013. W XXI pielgrzymce wzięli udział uczestnicy z terapeutami i z opiekunami z placówek Fundacji im. Brata Alberta.
    W pierwszym dniu wyjazdu pielgrzymkowego byli¶my w GnieĽnie, dawnej stolicy Polski. Zwiedzali¶my tam katedrę, w której znajduj± się relikwie ¶więtego Wojciecha oraz s± drzwi z II połowy XII wieku. Podobało nam się wnętrze katedry i obrazy królów. Z Gniezna pojechali¶my do Biskupina, gdzie znajduje się osada biskupińska. Jest tam muzeum, w którym jest pokazane życie ludzi z dawnych czasów. Ciekawy był pokaz wędzenia kiełbasy, bo ogień wydobywał się z ziemi. Rzucali¶my toporkami do celu, strzelali¶my z łuku, można było przejechać się na koniu. Piotrowi najlepiej poszło rzucanie toporkami. Nocowali¶my w miejscowo¶ci Margonin w domkach letniskowych nad Jeziorem Margonińskim. S± tam ładne okolice, jezioro, zieleń, cisza, słychać ¶piewaj±ce ptaki. Wieczorem było ognisko. ¦piewali¶my piosenki przy gitarze. Niektórzy wcze¶nie się położyli.
    W drugim dniu odbyła się msza ¶w. w Górce Klasztornej. Uczestnicy przynie¶li swoje prace jako dary ołtarza. Ks. Prezes Tadeusz Zaleski obchodził 30-lecie swojego kapłaństwa. W czasie mszy grał i ¶piewał zespół „¦piewaj±ce jeziora”. Po mszy były pokazy tańców ludowych, straży pożarnej, ćwiczeń karate. Przed wyjazdem do domu odbyło się majowe nabożeństwo. Było bardzo miło, pogoda nam dopisała.

                                                                                            Beata i Ilona